• تاریخ: ۹۴/۱۲/۱۸
  • شناسه خبر: 16540

بــــوی خدمتگــــزاری به مشام مـــردم نمی رســـد

مهدي مهدوي در ادامه تصريح كرد: لوله كشي آب شرب محله خلسر از چشمه قلي چارو (قل چشمه )جاري مي شود که احداث آن تنها با كمك اهالی محله صورت گرفته است. ...

 اسپرو- محله خلسر در هشت سال دفاع مقدس هفت شهید والامقام به نام های غلامحسن پور رضا، عباس یوسفی، جهانگیر یوسفی، سید احمد حسینی، ابوطالب بخشی، رحمان فتحی و غضنفر صادقی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. در ادامه گفتگوی ما با اهالی این محله را از نظر خواهید گذراند.
 خلسر یا خله سر یکی از محلات کوهستانی سه راه رودبار – منطقه بالا بازار می باشد. این محله با قدمتی دیرینه و متشکل از محله خلسر پایین، خلسر بالا، منظریه و شهدای گمنام که بیش از ۴۰۰ خانواده در آن ساکن می باشند و از جمله مناطقی است که در زلزله خرداد سال ۶۹ خسارت بسیار سنگین جانی و مالی را متحمل شد. محله خلسر در هشت سال دفاع مقدس هفت شهید  والامقام به نام های غلامحسن پور رضا، عباس یوسفی، جهانگیر یوسفی، سید احمد حسینی، ابوطالب بخشی، رحمان فتحی و غضنفر صادقی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. در ادامه گفتگوی ما با اهالی این محله را از نظر خواهید گذراند.

مهدی مهدویمهدی مهدوی:

تقریبا سه چهارم آب چشمه خلسر هدر می رود

مهدی مهدوی از ساکنین این محله در گفتگو با ما اظهار کرد: خلسر به لحاظ ارتباطی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که مسیر آن از سه راه خلسر شروع و پس از گذشتن چندین محل به مناطق ییلاقی و کوهستانی فیلده و مراتع بالاتر، جنگل و کوهستان ختم می شود اما متاسفانه این محل مورد بی توجهی برخی از مسئولین قرار گرفته است.

مهدوی در ادامه افزود: با توجه به اینکه جاده خلسر دارای پیچ ها و شیب های تند است از طرفی علاوه بر عبور اهالی محلات  همجوار، محل گذر زائران برای زیارت شهدای گمنام  و امامزاده سه فرزندگان امام موسی کاظم (فیلده) می باشد؛ این جاده با این اهمیت نباید از چشم مسئولان پنهان بماند.  وی با تاکید بر اینکه به علت نابسامان بودن آسفالت کوچه های این محله، بعضی از رانندگان تاکسی به ندرت به این محله تردد می کنند افزود: عرض جاده در بعضی نقاط بسیار محدود بوده به طوری که امکان عبور دو خودرو از آن وجود ندارد.

مهدوی در ادامه اذعان کرد: اداره گاز رودبار برای گاز رسانی به منازل محله خلسر و جاده منظریه اقدام به تخریب آسفالت نمود، رئیس اداره گاز به ساکنین گفت که هزینه های آسفالت مجدد بعد از اتمام گاز رسانی به حساب شهرداری واریز شده است تا شهرداری مجددا جاده منظریه را از سمت خلسر آسفالت نماید اما متاسفانه بعد از گذشت چند سال تاکنون این امر محقق نشده است. مهدی مهدوی در ادامه تصریح کرد:  لوله کشی آب شرب محله خلسر از چشمه قلی چارو (قل چشمه )جاری می شود که احداث آن تنها با کمک اهالی محله صورت گرفته است.  اما پس از گذشت سالها این لوله ها دچار فرسودگی و نشت شده است که تقریبا سه چهارم آب چشمه و لوله انتقال آن هدر می رود که از مسئولین تقاضا داریم تا با اقدامات لازم ما را در جلوگیری از هدر رفت آب چشمه یاری نمایند. وی در پایان از مسئولین خواست تا به احترام شهدای گمنام به این محله رسیدگی نمایند.

واحد رحیمیواحد رحیمی

از دیگر ساکنین محله منظریه:

چرا فریاد ما به گوش کسی نمی رسد؟

واحد رحیمی یکی دیگر از ساکنین محله منظریه در گفتگو با ما گفت: چرا فریاد ما به گوش کسی نمی رسد؟

متاسفانه سال گذشته جاده منظریه را به علت گاز رسانی و عریض کردن جاده عملیات خاک برداری انجام و قرار شد که مدتی بعد آسفالت شود.  رحیمی در ادامه افزود: گاز رسانی و عملیات عریض کردن جاده انجام شد اما هنوز جاده خاکی و ترمیم آسفالت آن صورت نگرفته است که سبب بروز مشکلات فراوان در روزهای نامساعد جوی شده است. انگار بوی خدمتگزاری به مشام مردم نمی رسد.

محسن مهدوی9محسن مهدوی:

نقاط پرتگاه جاده خلسر فاقد گارد ریل است

مهدوی یکی دیگر از ساکنین محله خلسر در گفتگو با ما اظهار داشت: با توجه به اینکه جاده محله منظریه در مسیر پرتگاه و مرتفع که فاقد هر گونه گارد ریل و محافظ است قرار دارد و متاسفانه هیچ گونه حفاظ یا تیر چراغ برق برای روشنایی در شب  وجود ندارد، به همین دلیل تردد در این جاده در شب بسیار خطرناک می باشد.  مهدوی در ادامه افزود: جاده منظریه علاوه بر خاکی بودن در مسیر، دارای دست انداز های زیادی می باشد که در زمستان و روزهای بارانی رفت آمد را خطرناک می کند. وی در ادامه اذعان کرد: جاده ای که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد با همت اهالی منظریه و کمک شهرداری رودبار عریض شده است.

20150103_15315020150103_153811

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست