• تاریخ: ۹۵/۰۸/۲۵
  • شناسه خبر: 21737

تحقق خواسته های بحق مردم با اجرای سیاست های اشتغالزایی دولت

در این دیدار میرغضنفری فرماندار رودبار، مرجانی بخشدار مرکزی، ساغری مدیر صندوق کارآفرینی امید رودبار، قدرتی رئیس بنیاد مسکن شهرستان، قاسمی مسئول حمل و نقل جاده رودبار و جمعی از مسئولین رودبار حضور داشتند. ...

اسپرو-  برای بازدید و پیگیری از مشکلات مردم اهالی روستای رشته رود رفتیم. اهالی باصفا و مهربان رشته رود با جمعیتی بالغ بر۱۰۰ خانوار، یکی از روستاهای دیدنی بخش مرکزی شهرستان رودبار بوده و با تقدیم سه شهید سرافراز و چندین ایثارگر، نقش ارزنده ای در هشت سال دفاع مقدس داشته است، مردم دقایقی را برای استقبال از مسئولین در روستا دور هم جمع شده بودند که بعد از مراسم استقبال برای جلسه و گفتگو با مدیران در مسجد این روستا حضور یافتند. در ادامه از گفتگوی اهالی این روستا با فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان را از نظر خواهید گذراند.

 جهانی رئیس شورای رشته رود:
پروژه اتصال محور رشته رود به شفت مطالبه اهالی رشته رود است
در ابتدای این نشست سلیم جهانی رئیس شورای اسلامی رشته رود که به نمایندگی از اهالی این روستا به بیان مشکلات پرداخت، گفت: پروژه اتصال محور رشته رود به شفت، که شهرستان رودبار را به شهرستان شفت متصل می کند یکی از مهمترین دغدغه های اهالی روستا بوده که انتظار می رود مسوولان امر این موضوع را با جدیت پیگیری و به نتیجه برسانند.

جهانی در ادامه با بیان اینکه شبکه تلفن همراه در رشته رود وجود ندارد اظهار داشت: از مهمترین دغدغه های اهالی روستا عدم آنتن دهی شبکه مخابراتی تلفن همراه در این روستا می باشد که متاسفانه در مواقع اضطراری و حادثه به کار نمی آید.

رئیس شورای اسلامی رشته رود در ادامه روکش آسفالت را از دیگر مطالبات مردم این روستا از مسئولین شهرستان عنوان نمود و اظهار داشت: بدلیل عبور وسایل نقلیه سنگین از راه ارتباطی این روستا سطح آسفالت آن دچار آسیب های جدی  شده است که هم اکنون نیاز به روکش آسفالت دارد.

وی افزود: ادامه باقیمانده آسفالت راه ارتباطی رشته رود بالا از دیگر خواسته های مردم این منطقه است.
سلیم جهانی با اظهار به عدم برخورداری خانه های اهالی این روستا از گاز گفت: از مهمترین درخواست های مردم این روستا اجرای پروژه گازرسانی به منازل این روستا می باشد که انتظار داریم همچون مناطق و روستاهای دیگر در سطح شهرستان و استان صورت پذیرد.

آب شرب روستای رشته رود بهداشتی نیست
یکی از اهالی این روستا به مشکل بهداشتی آب شرب اشاره نمود و گفت: متاسفانه در سال های اخیر وضعیت بهداشتی آب شرب این روستا بدلیل عدم توجه به شبکه انتقال آب و منبع ذخیره آن که دچار شکستگی های متعدد و فرسودگی شده است از وضعیت نامناسبی برخوردار می باشد که نمی تواند آب شرب مورد نیاز اهالی را تامین نمایند.

وی در پایان از فرماندار بومی شهرستان خواست تا با درایت خود در رفع مشکل آب شرب این روستا راهکاری را مشخص و پیگیر رفع آن باشد.
عدم نشانه گذاری درختان فرسوده از سوی جنگلبانی برایمان دردسر ساز شده است
یکی از دامداران روستای رشته رود به بیان دغدغه این روزهای روستاییان پرداخت و گفت:

بدلیل قانون های مصوب در خصوص عدم قطع درختان جنگل در گذشته که اداره جنگلبانی آن را در سطح شهرستان اجرا می نماید و همچنین عدم نشانه گذاری درختان فرسوده که بر روی زمین افتاده است سبب بوجود آمدن مشکلاتی برای اهالی این روستا در تامین هیزم مورد نیاز برای استفاده در سوخت وسایل گرمایشی و پخت و پز شده است.

وی اظهار داشت: در اجرای این قانون سختگیری های بیش از اندازه ای وجود دارد که حتی اهالی این روستا از هیزم درختانی که در مناطق مختلف جنگل بصورت طبیعی به زمین می افتند را در استفاده از آن منع می نمایند زیرا در صورت استفاده از آن با قانون روبرو خواهند شد. وی تاکید داشت: استفاده از سوخت های دیگر مانند نفت بدلیل دوری منطقه و بالابودن هزینه حمل و نقل برای دامداران و کشاوزان منطقه مقرون به صرفه نیست.

پس از سه قرن حق ساخت بنا در منطقه آبا و اجدادی خود را نداریم
در ادامه این نشست یکی دیگر از دامداران این روستا به عدم صدور مجوز برای ساخت بناهای چوبی توسط دامداران این روستا در ییلاقات این منطقه انتقاد نمود و اظهار داشت:

متاسفانه با اجرای قانون جدید در کشور مبنی بر عدم ساخت بناهای چوبی در مناطق ییلاقی، اهالی این روستا از ساخت بناهای بلوکی هم منع شده اند. وی افزود: دامداران این مناطق نسل ها در این مناطق به دامداری مشغول هستند و این شغل آبا و اجدادی آنها می باشد و نمی توانند دیگر شغل پدری خود را رها کنند.

وی در پایان از فرماندار درخواست نمود تا با درایت خود در صدد رفع این مشکل که سبب نابودی دامداری در این منطقه شده، باشند.
مرجانی بخشدار مرکزی شهرستان رودبار:
در راستای سیاست دولت در نیمه اول سال آینده رشته رود گازرسانی خواهد شد
مرجانی بخشدار مرکزی رودبار با اذعان به اینکه همواره در طول سالیان اخیر اعضای شورای رشته رود با بخشداری مرکزی شهرستان تعامل مطلوبی داشته اند اظهار داشت: رشته رود روستایی است که جمعیت کمی دارد اما پراکندگی آن زیاد است که همین موضوع سبب آن شده است که سرانه و اعتبارات موجود برای دهیاری ها آنچنان که باید تاثیر گذار نباشد.

بخشدار مرکزی رودبار به تشریح مشکلات دهیاری ها پرداخت و گفت: بودجه ای که در اختیار دهیاری ها قرار می گیرد بسیار ناچیز است و نمی تواند مشکلی را حل نماید به همین خاطر برای تسریع و بهبود روند اجرای پروژه ها به فرماندار و مسئولین مراجعه می کنیم.

وی در خصوص مشکل آب شرب روستا نیز گفت: با توجه به اینکه لوله های مورد نیاز برای اجرای ترمیم شبکه انتقال آب شرب روستا تامین شده و این پروژه کد دار شده است که در آینده ای نزدیک به اجرا در خواهد آمد و مشکل آب شرب رشته رود به زودی حل خواهد شد.

مرجانی در خصوص اجرای پروژه ی گازرسانی در این روستا اظهار داشت: پروژه ی گازرسانی در روستاهای رشته رود و سیاهرود باید تاکنون اجرایی می شد که متاسفانه بدلیل عقب ماندگی هایی که در این زمینه وجود داشت این دو روستا از برنامه پیش بینی شده بمدت هشت ماه عقب مانده که در آینده ای نزدیک و با توجه به سیاست دولت در اجرای پروژه گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور این مشکل هم در نیمه سال اول سال آینده برطرف خواهد شد.

میرغضنفری فرماندار رودبار:
رشته رود ظرفیت های تبدیل شدن به روستای نمونه گردشگری و بدون بیکار را دارد
در پایان این نشست فرماندار رودبار پس از شنیدن سخنان و درد و دل های اهالی باصفای رشته رود در خصوص مشکلات و کمبودهای این روستا با اذعان به اینکه خدمتگزاری به مردم شهرستان بخصوص مناطق محروم در اولویت کاری وی قرار دارد، اظهار داشت: مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای بهسازی و روکش آسفالت راه ارتباطی این روستا اختصاص یافته است.

وی در خصوص طرح جنگلداری و مشکلات اهالی منطقه در این زمینه گفت: این طرح مناسبی نبود که در گذشته به اجرا در آمد و دیگر صحبت کردن در این خصوص فایده ای ندارد. وی افزود: من هم مانند شما عزیزان اعتقاد دارم که مردم روستا باید از جنگل نگهداری کنند.
میرغضنفری در ادامه به عدم آنتن دهی تلفن همراه در این روستا اشاره نمود و اظهار داشت: تعهد می کنم تا با پیگیری های لازم مشکل عدم آنتن دهی تلفن همراه را در این روستا در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد. اسماعیل میرغضنفری با بیان اینکه بعنوان نماینده دولت وظیفه دارم سیاست های دولت را در سطح شهرستان اجرایی نمایم اظهار داشت:

عدم برخورداری روستاها از امکانات و مشکل مردم در تامین معیشت سبب شده است تا جوانان روستا با مهاجرت به شهرها به دنبال تامین نیازهای خود باشند. فرماندار رودبار با اشاره به دغدغه مسئولین و دولت در خصوص معیشت مردم گفت: در نظر داریم تا با کمک دولت و همکاری مردم روستای رشته رود را با مشارکت صندوق کارآفرینی امید طرحی همانند روستای اسلطخ جان بعنوان روستای نمونه گردشگری بدون بیکار در سطح استان و کشور را در این روستا اجرایی نماییم.

اگر اهالی روستای رشته رود آمادگی این طرح را داشته باشند، دهیار روستا می تواند با پیگیری مکتوب از طریق صندوق کارآفرینی امید این طرح را برای اجرا در روستای رشته رود پیگیری نماید. وی در پایان با تشریح مشکلات دولت در تامین هزینه ها و تخصیص اعتبارات مورد نیاز خود گفت: دولت تدبیر و امید در صدد است تا با استفاده از تعامل و همکاری مردم در رفع مشکلات و تحقق خواسته های بحق آنها گام بر دارد.

19 11

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست