• تاریخ: ۹۶/۰۳/۱۸
  • شناسه خبر: 28555

محکومیت جهانی حمله داعش به تهران / واکنش‌ مقام‌های بین‌المللی به حوادث تروریستی تهران

حوادث تروریستی امروز در حرم امام و مجلس شورای اسلامی که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت واکنش‌های بین‌المللی را به دنبال داشت. ...

اسپرو- حوادث تروریستی امروز در حرم امام و مجلس شورای اسلامی که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت واکنش‌های بین‌المللی را به دنبال داشت.


**نماینده ژاپن در سازمان ملل از سکوت یک دقیقه‌ای اعضا در جلسه امروز شورای امنیت سازمال ملل برای ابراز همدردی با حادثه تروریستی امروز تهران خبر داد و نوشت: عمیق‌ترین تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان این جنایت اعلام می‌کنیم.

** مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در پیامی با اشاره به حملات تروریستی روز چهارشنبه در تهران بر موضع آنکارا در مبارزه با تروریسم تاکید کرد و نوشت: ترکیه موضع محکم خود در قبال تروریسم را حفظ خواهد کرد.

** بورخه بِرنده وزیر امور خارجه نروژ در واکنش به حادثه تروریستی امروز تهران پیامی در صفحه توییتر خود نوشت:‌ من حملات وحشتناک امروز تهران را به شدت محکوم می‌کنم و هم‌چنین عمیق‌ترین همدردی خود را با قربانیان خانواده‌هایشان و تمام مردم ایران ابراز می‌کنم.

** گری لوئیس نماینده سازمان ملل در تهران با ابراز همدردی نسبت به خانواده‌های قربانیان حادثه تروریستی در تهران گفت: انزجار عامل تروریست است، اما عشق و جستجوی صلح در انتها پیروز خواهد شد.

** سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در تماسی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز همدردی درخصوص حوادث تروریستی امروز تهران آن را محکوم کرد.‌
لاوروف گفت: حملات تروریستی در ایران که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته است، نشان می‌دهد که تروریست‌ها آرام نخواهند گرفت.
وی افزود که تشدید تنش‌ها در منطقه خلیج‌فارس باعث نگرانی شده است؛ لازم است این شرایط از طریق مذاکره حل و فصل شود.

** فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تماسی تلفنی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن محکومیت حوادث تروریستی امروز تهران، با جمهوری اسلامی ایران ابراز همدردی و اعلام همبستگی کرد.
مسئول سیاست‌ خارجی اتحادیه اروپا همچنین پیش از این با انتشار یک پیام در صفحه توئیتر خود در واکنش به حوادث تروریستی صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی و همچنین مرقد امام این حوادث را غم‌انگیز توصیف کرد.
وی در پیام خود نوشت امروز هم روزی بسیار غم‌انگیز است.
موگرینی همچنین در این پیام تصریح کرده است که در حال پی‌گیری اخبار مربوط به حوادث تروریستی تهران است و امروز –چهارشنبه- با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در تماس خواهد بود.

**«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در پی حوادث تروریستی امروز –چهارشنبه- در حرم امام و همچنین مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن محکوم کردن این اقدام‌های تروریستی، تصریح کرد که این گونه حملات تروریستی عزم جمهوری اسلامی ایران را برای مبارزه و غلبه بر تروریسم بیشتر خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: «ایران جلودار گروه‌هایی است که برای ساقط کردن تروریسم، حامیان و طراحان آن می‌کوشند.»
نبیه بری در پیام جداگانه‌ای به «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران نیز افزود که این اقدام تروریستی عزم ایران را برای درهم شکستن تروریسم و ریشه کن کردن آن مصمم‌تر خواهد کرد.
وی افزود که در پی روی دادن این حوادث تروریستی نقش ایران در عرصه‌های مختلف برای مقابله با تروریسم به صورت علنی و غیرعلنی خواهد شد.

رئیس پارلمان لبنان همچنین با ارسال پیامی به «علی لاریجانی» همتای ایرانی خود، این اقدام تروریستی را در راستای جنایتی از پیش تعیین شده علیه ایران دانست و افزود که ایران در نوک پیکان جنگ مبارزه با تروریسم در جهان قرار دارد.

** «آنتونیو تاجانی» رئیس پارلمان اروپا امروز –چهارشنبه- با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نسبت به حوادث تروریستی تهران واکنش نشان داد.
وی در این پیام توئیتری با «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین مردم ایران ابراز همبستگی و همدردی کرد.

**«ریچارد ان‌.هاس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود ضمن انتقاد از رویکردهای دوگانه در مواجهه با تروریسم، اعلام کرد محکومیت تروریسم نمی‌تواند انتخابی باشد.
وی افزود: «همان گونه که وقایع تروریستی در اروپا محکوم می‌شود، حوادث تروریستی تهران نیز باید محکوم شود.»

**«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی پیامی به حسن روحانی، همتای ایرانی خود؛ ضمن محکوم کردن حملات تروریستی صبح امروز در تهران، افزایش همکاری بین‌المللی در زمینه مبارزه با تروریسم را مورد تأکید قرار داد.
پوتین با تأکید بر استمرار همکاری کشورش با ایران در زمینه مذکور، جان باختن شماری از شهروندان ایرانی در حادثه مذکور را به بستگان آنها تسلیت گفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست