• تاریخ: ۹۶/۰۳/۲۱
  • شناسه خبر: 28597

در مرکز شهرستان،دور افتاده ایم

در سالهای اخیر عمران و آبادانی در سطح شهرستان رودبار سرعت نسبتا بیشتری گرفته و در دورافتاده ترین روستاها و مناطق شاهد احداث پروژه های عمرانی در زمینه گازرسانی، آسفالت و ... می باشیم. ...

اسپرو-  بطوریکه نقاط مختلف و دور افتاده شهرستان کم کم بخود رنگ آبادانی می گیرند. اما بزرگترین شهرستان گیلان با دارا بودن هفت شهر هنوز در دل برخی از شهرهای خود دارای مشکلات عدیده ای می باشد که عدم ساماندهی فاضلاب و یا آسفالت کوچه ها و معابر از جمله مهمترین این مشکلات در برخی از این شهرها است. در شهر رودبار علیرغم فعالیت های صورت گرفته در سال های اخیر هنوز برخی از کوچه و خیابان های این شهر با مشکلات جدی در زمینه آسفالت مواجه
هستند هر چند فاصله زیاد در بین حوزه شهری در بوجود آمدن این مشکلات بی تاثیر نبوده است. البته حل این مشکلات و معضلات مطالبه بحق شهروندان است که آن را از مسئولین شهری مطالبه می کنند. یکی از این کوچه ها که عدم آسفالت و ساماندهی فاضلاب در آن سبب بوجود آمدن مشکلاتی برای ساکنین آن شده، کوچه سیدین محله تکلیم پایین بازار است که
در ادامه گفتگوی این عزیزان با شکوفه های زیتون را از نظر خواهید گذراند. با ما همراه باشید.صمدی از ساکنین محله در گفتگو با ما ضمن ابراز گلایه گفت: مهمترین مشکل کوچه سیدین عدم تعریض و آسفالت است که تردد در این کوچه برای برخی از وسایل نقلیه بسیار سخت و برای برخی دیگر غیرممکن است. وی افزود: سال ها پیش این کوچه وجود نداشت و تنها راهی برای عبور عابران و اهالی بود که با درخواست ساکنین این محله و مساعدت مسئولین وقت شهری برای ساخت کوچه توانستیم وضعیت نابسامان قبل را کمی سروسامان ببخشیم و با عقب نشینی باغداران و صاحبان زمین، فضای مورد نیاز برای احداث کوچه را در اختیار شهرداری قرار دهیم تا اقدامات لازم برای ساخت و ساز آغاز گردد.

صمدی تصریح نمود: متاسفانه علیرغم مساعدت و همکاری لازم از سوی اهالی این کوچه هیچگونه اقدامی در راستای ساخت و ساز برای احداث کوچه صورت نگرفته است و پیگیری های ما نیز به نتیجه نرسیده است. وی تاکید کرد: هربار که به مسئولین مراجعه می کنیم قول مساعدت می دهند اما هیچگونه اقدامی در این زمینه صورت نمی پذیرد.

صفر صمدی در ادامه با اشاره به حادثه ای در گذشته برای یکی از ساکنین این کوچه گفت: یکی از بانوان ساکن این کوچه چند سال پیش دچار حادثه شد و بدلیل عدم راه دسترسی و تردد در کوچه خودروی اورژانس باتاخیر در صحنه حاضر شد که به گواه پزشکان معالج همین تاخیر و موضع سبب مشکلات جسمی شدیدی برای وی شد. وی افزود: درصورتی که برای فردی در این کوچه حادثه ای رخ دهد، مصدوم باید از طریق برانکارد تا خیابان منتقل شود که این موضوع خود بسیار جای تاسف دارد.
وی در پایان تصریح کرد: از مسئولین شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر انتظار داریم تا به وعده های خود به این اهالی جامه عمل بپوشانند.یاسر ندافی یکی دیگر از ساکنین در گفتگو با شکوفه های زیتون با بیان این اینکه مدت سه سال است که پیگیر مشکلات این کوچه هستیم گفت: برای حل مشکلاتمان اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهردار قول مساعد داده اند که متاسفانه هنوز  پس از گذشت سه سال هیچگونه اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

یاسر ندافی با بیان اینکه در مواقع ضروری امکان تردد خودروهای امدادی در این کوچه نیست تصریح کرد: چندی پیش حادثه آتش سوزی در این کوچه رخ داد اما متاسفانه خودروهای آتش نشانی به سختی توانستند به داخل کوچه تردد کنند و همچنین خودروی اورژانس نیز برای تردد در آن با مشکل مواجه شد.

وی ادامه داد: بسیاری از حوزه های شهری در رودبار که مسافت بیشتری تا مرکز شهر دارند آسفالت  کوچه و خیابان آنها از آسفالت کیفیت بهتری برخوردار می باشد در حالیکه این کوچه و ساکنین آن مهجور واقع شده اند و سطح کوچه آنها هنوز خاکی است. ندافی با بیان اینکه بارها طی مراجعات مختلف از مسئولین شهر برای رفع مشکلات خود درخواست هایی داشته ایم گفت: از مسئولین شهر رودبار می خواهیم تا با حضور در این محل از نزدیک وضعیت و شرایط این کوچه را مورد بررسی قرار دهند.


خانم صمدی از دیگر ساکنین این محله با تشریح مشکلات این کوچه گفت: عدم وجود جدول برای ساماندهی فاضلاب ساختمان های این کوچه وضعیت نامناسبی بوجود آورده است که سرازیر شدن فاضلاب در سطح کوچه و بوی بد ناشی از آن در گرمای فصل تابستان برای اهالی طاقت فرسا و غیرقابل تحمل شده است.

خانم صمدی تصریح کرد: پس از سال ها پیگیری از سوی مسئولین شهری و عدم اقدامات لازم از سوی آنها، ما اهالی این کوچه خود دست بکار شدیم و به شکل  کاملا سنتی توانستیم مقداری از این مشکل را برطرف کنیم اما از مسئولین انتظار داریم که برای رفع این مشکل اقدام کنند.

وی با اشاره قول های مساعد اعضای شورای شهر گفت:متاسفانه هنوز هیچگونه اقدامی از سوی آنها صورت نگرفته  و ما هنوز منتظر تحقق وعده های آنها هستیم.


خانم مهدی زاده نیز با ابراز نارضایتی گفت: علاوه بر مشکل آسفالت کوچه و عدم ساماندهی فاضلاب که امان ما را بریده است، عدم جمع آوری زباله ها در سطح این کوچه موجب شده که اهالی این کوچه برای دفع آن باید زباله ها را به دیگر نقاط محله تکلیم که دورتر از کوچه می باشد، منتقل کنند.

وی ضمن درخواست از مسئولین شهری برای رفع این مشکل تصریح کرد: هزینه بسیار کمی برای حل چند مشکل مدنظر اهالی این کوچه کافی است اما متاسفانه هیچگونه اراده ای برای رفع این مشکلات وجود ندارد که این موضوع سبب نارحتی و دلسردی ما شده است. ما در مرکز شهرستان دورافتاده ایم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست