• تاریخ: ۹۶/۰۳/۲۵
  • شناسه خبر: 28691

و آرزویی که داعش با خود به گور می برد!

ضمن گرامیداشت یاد همه مدافعان حرم، از تمامی تلاشگران عرصه نظم و امنیت کشور تقدیر نموده و شهادت18 تن از هموطنان عزیزمان در این حادثه تروریستی را به رهبری معظم و مردم شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض نماییم. ...

اسپرو/ محمدحسین صیادپور- ۱۷ خرداد ماه سال جاری بود که همچون همیشه فضای مجازی بعنوان خط مقدم اطلاع رسانی، خبر از حملات تروریستی در تهران را داد. داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) حمله کرده بود و ایران را شوکی عظیم دربر گرفته بود. حملاتی که در عین ناباوری ۱۸ شهید و بیش از ۵۰ زخمی برجای گذاشت.

این حضور تروریستی حدود ساعت ۱۰:۳۰ با حمله به ساختمان مجلس آغاز شد و گروه دوم حدود ساعت ۱۰:۴۰ وارد حرم امام(ره) شدند. این حملات نخستین حمله موفق داعش در خاک ایران است که به عنوان اولین حمله تروریستی در تهران در بیش از یک دهه و نخستین حمله بزرگ در کشور ایران از زمان بمب‌گذاری ۱۳۸۹ در زاهدان محسوب می‌شود. این عملیات توسط ایرانی‌های عضو داعش انجام شد که در آن نیروهای سپاه، ناجا و نیروهای لباس شخصی حضور داشتند. ارتش ایران علیرغم آماده باش وارد این عملیات نشد. هر چند گفته می شود تاکنون بیش از ۴۵نفر در جریان این حملات بازداشت شده‌اند. البته ناگفته نماند که با هوشیاری وزارت اطلاعات، در کمترین فرصت بسیاری از گره های کور باز و چندی از مهم ترین سرکردگان این حملات دستگیر و یا به درک واصل شدند.

جا دارد ضمن گرامیداشت یاد همه مدافعان حرم، از تمامی تلاشگران عرصه نظم و امنیت کشور تقدیر نموده و شهادت۱۸ تن از هموطنان عزیزمان در این حادثه تروریستی را به رهبری معظم و مردم شهیدپرور ایران اسلامی تبریک و تسلیت عرض نماییم.

در ادامه گفتگوی ما با چندی از فعالان دانشگاهی، سیاسی و دینی- مذهبی در این خصوص را خواهید خواند.


دکتر مهرداد گودرزوند چگینی سرپرست دبیرخانه هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان :

اعمال تروریستی نشان از رفتار غیر انسانی و وحشی گری است

اولاً اقدام و عمل تروریستی در هر بعد و سطحی و در هر نقطه از جهان محکوم است و نشان از رفتار غیر انسانی و وحشی گری است. اینکه تروریست ها به سرکردگی استکبار جنایتکار و اسرائیل غاصب بدنبال اهداف شوم تروریستی در کشور ایران هستند، نشان از ضعف و ناتوانی و یاس و سرخوردگی در مبارزه با مردم که حضوری پر شور در صحنه های اداره کشور دارند و همچنین رهبری تیز هوش و با درایت و دانشمند و آگاه به زمان دارند است.

نکته دیگر اینکه دشمنان ملت ایران و زورگویان بی منطق بدانند با اقدامات تروریستی هیچ خللی در اراده ملت ایران در ادامه مسیر انقلاب اسلامی نخواهند داشت و نکته آخر اینکه این کار صرفاً از جانب افرادی انجام می شود که هیچ اعتقادی به خدا و رسول خدا ندارند و اگر ذره ای خداباوری در وجودشان باشد امکان انجام چنین رفتاری را نخواهند داشت و بطور قطع و یقین اینان، شیطان پرست هستند، خواسته و یا ناخواسته بدنبال تحقق اهداف استکباری و صهیونیزم و تکفیری ها هستند و جا دارد در حادثه تروریستی تهران، از حضور به موقع کلیه نیروهای نظامی و انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) و سپاهیان دلاور سپاسگزاری گردد.


سعید اکبرنیا دفرازی رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان شهرستان رودبار:

ملت ایران همیشه همدل و همراه هستند

تلاش ددمنشانه گروه تکفیری داعش را به مهین اسلامی ایران را محکوم نموده و به این گروه غیر مسلمان و ضد دین اعلام می کنیم که اینگونه حرکات مذبوهانه هیچگونه خللی در روند رو به رشد ملت ایران نداشته و ندارد. ملت بزرگ این سرزمین کهن قویتر و مستحکم تر از آن هستند که با این حرکات کور تروریستی ترسی در دل آنان ایجاد شود.

گرچه این حرکت وقیحانه موجب شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان گردید و باعث تاثر و تلالم ما شد اما از سوی دیگر همین حرکات باعث وحدت و هماهنگی بیشتر ایرانیان در مقابل دشمنان قسم خورده این سرزمین گردید. ما از همین تریبون به گروه تکفیری داعش و اربابانشان اعلام می کنیم تا آخرین قطره خون در مقابل آنان خواهیم ماند و از مهین اسلامی و اسلام دفاع خواهیم کرد.

البته این اولین بار نیست که گروه های تروریستی در کشور ما دست به چنین اقداماتی زده اند ولی هر بار با هوشیاری نیروی‌های نظامی و انتظامی و امنیتی و با شکست مواجه شده و باعث همدلی بیشتر مردم گردیده اند.

دشمنان ایران اسلامی و آنانی که هر روز قطعنامه برعلیه ما صادر می کنند بدانند که نه تنها ما حامی تروریست نیستم بلکه قربانی آن بوده و قطعنامه های آنان نیز هیچ تاثیری بر کشور ما نداشته و ندارد و ملت ما به رهبری امام خامنه ای تا آخرین قطره خونش در مقابل تروریست و حامیان آنان خواهد ایستاد.

دشمنان بدانند ما هرگز دست از مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی بر نخواهیم داشت و تا نابودی کامل آنان به مبارزه ادامه خواهیم داد تا دنیا درصلح و آرامش کامل قرار گیرد. همچنین کشورهایی همچون رژیم آل سعود و رژیم صهیونیستی اسراییل که از حامیان اصلی تروریست دولتی هستند بدانند اینجا ایران است، شما و بزرگتر از شما نیز هیچ غلطی نمی توانید بکنید زیرا ملت ایران همدل و همراه هستند و با وحدت و یکدلی هرگز از مبارزه با ستم و زورگویان دست بر نخواهند داشت.


جلال پیردهقان مدرس دانشگاه:

در زمان نیاز ملت ما تمام قد به میدان آمده و اتحاد عمیقی از خود بروز می دهند

تجربه تاریخی ایرانی ها از زمان های دور تا حال حاضر نشان می دهد که ملت ایران بر سر چند موضوع اساسی دارای نقاط اشتراک هستند و هنگامی که این مفاهیم و اشتراک عمیق به خطر بیافتند، تمام قد به میدان آمده و اتحاد عمیقی را از خود بروز می دهند.

این نقاط اشتراک شامل عدالت، آزادی، هویت، امنیت و مرزهای جغرافیایی و … می باشند. در مسیر تاریخ هر زمان این مفاهیم به خطر افتادند ما شاهد همبستگی ایرانی ها برای دفاع مشروع از این ارزشها و مفاهیم بوده ایم.

ریشه کن کردن نظام فاسد و منحوط پهلوی، جنگ تحمیلی، حوادث تروریستی دهه ۶۰ و عملیات مرصاد و… از جمله آنها می باشند. در حوادث تروریستی اخیر دو نماد از مهمترین مفاهیم اعتقادی جامعه نشانه گرفته شده بود. نهاد اسلامیت و جمهوریت نظام. نمادهایی که ایرانی ها برای بدست آوردن و حفظ آنها در طول سالیان دراز هزینه های زیادی پرداخته اند. در عین تلخ بودن حوادث تروریستی اخیر که به حمله خفاش به لانه عقاب تعبیر شده با وجود از دست دادن تنی چند از هموطنان در ایام ضیافت الهی یک فرصت طلایی برای نمایش انسجام و وفاق ملی است تا استکبار جهانی و ایادی آن فکر نکنند که می توانند بین وحدت قوی، مذهبی و اجتماعی ملت ایران که داری فرهنگ، نژاد ، زبان و عقاید مختلف است رخنه ایجاد نمایند.

البته نباید فراموش کنیم که استقلال اتحاد بین اقوام مختلف و امنیت جزء اموری نیستند که بخواهیم با انتقام گیری ناشی از کوتاه بینی و زیر سوال بردن نهادهای انقلابی و امنیتی برخاسته از انقلاب سال ۵۷ ، این مهم را قربانی کنیم. هر چند حوادث تروریستی اخیر نشان داد که سیاست درست ایران که در نطفه خفه کردن تحرکات گروهای تروریستی در عراق و سوریه بوده باعث شده که دشمن را دورتر از مرزهای ایران زمین گیر نماییم.


حجت الاسلام محمد خاکپور نصرالله آبادی:

برخی فقط زبان زور و موشک را می فهمند/ دشمن هنوز هم دشمن است

چند سالی بود که در کشور ما با عنایت امام زمان(عج) و سربازان حافظ امنیت کشور ، هیچ خفاش صفتی جرات برهم زدن آرامش مثال زدنی مان را نداشت.

این امنیت و آرامش( که به فرموده حضرت امیر امام علی علیه السلام یکی از دو نعمت پنهان هست و تا چنین جنایاتی پیش نیاید مشهود نمی شود.) هرگز برای اجانب غربی و مواجب بگیران منطقه ای اش قابل پذیرش نبوده و نیست.

وقتی با تدابیر زیرکانه سرداران ایرانی در جبهه مقابله با اسلام آمریکایی در سوریه به انفعال و دریوزگی افتاده و خاندان قبیله ای آل سعود با ایجاد تنشی جدید در غرب آسیا به دنبال بهانه ای برای استفاده از سلاح های تازه خریداری شده اش از محل پول های مفت که به جیب یانکی های سرمست از کشتار و تنش در منطقه غرب آسیاست، تنها راهی که می توانست همه نگاه ها را از نتیجه فضاحت بار شکست عربستان و هم پیمانان منطقه ای و جهانی اش منحرف نماید؛ منفجر نمودن چند ترقه در لباس زنانه و به خاک و خون کشیدن تعدادی از هموطنان روزه دار در کشور بود.

اما نکاتی که باید در این خصوص مورد توجه همه قرار گیرد. همه باید توجه داشته باشیم اگر با کمال آرامش در هر ساعت از شب و روز می توانیم از منزل خارج شویم و به سلامت به مقصد وارد شویم:

۱-حاصل تلاش مرزدارانی است که با از خودگذشتگی و جانفشانی شان نقش به سزایی در تامین این آسایش مثال زدنی برای ما دارند.

۲-با توجه به حضور گسترده نظامیان متوحش آمریکایی و ایجاد پایگاه های مختلف نظامی در کشور های همسایه اگر فکر کنیم که بدخواهان نشسته اند و دیگر کاری به ما ندارند خیالی بیش نیست. اما آنچه خصم را در جایش نگه داشته و اجازه هیچ حرکت اضافه ای به او نمی دهد صلابت و ایستادگی ملت ایران است که مانع می شود تا هیچ متخاصمی حتی فکر توطئه و جنجال آفرینی را به ذهنش خطور ندهد.

۳-اگرچه در ایام انتخابات برخی تصور می کردند که تنها راه حفظ و تعالی کشور و گرفتن حق از کشورهای دیگر لبخند و گفتگوست اما این جنایت فرصت خوبی برای آنها فراهم نمود تا باور کنند که دشمن هنوز هم دشمن است و ذاتش درندگی و تلاطم آفرینی برای ماست. لذا نمی توان برای همه از نسخه گفتگو استفاده نمود بلکه برخی فقط زبان زور و موشک را می فهمند چرا که خود به این زبان سخن می گویند. و تنها برای فریب افکار عمومی چاشنی زبانشان گفتگوست تا با آن هزینه پرداختی خود را از بابت این استعار نو کاهش دهند وگرنه به گواهی تاریخ همچون جنایات هیروشیمای ژاپن و گوانتانامو و عراق و افغانستان و … آنان هرگز حاضر نمی شوند منافع سلطه جویانه و نژادپرستانه خود را به بهانه گفتگو نادیده بگیرند.

۴-و نکته آخر آنکه تا امروز که برخی گمان می کردند بهتر است به جای اعزام نیرو به سوریه به گونه ای دیپلماتیک از شر عناصر پلید و ملعون داعش خلاص شویم باید به این نتیجه رسیده باشند که باطل بودن اندیشه آنان با این اقدام پلید تروریستی روشن و آشکار شده است. زیرا عنصری که اولین اقدامش در از میان برداشتن دشمنش انتحار و انفجار جان خودش است هیچگاه زبان دیپلماتیک را نمی فهمد و برایش وقعی نمی نهد.

در پایان ضمن آرزوی علو درجات برای شهدای مدافع حرم و شهدای حمله تروریستی تهران در روزهای گذشته از زحمات همه مدافعان امنیت و آسایش مردم ایران در هر کجای گیتی تقدیر و تشکر نموده و امیدوارم همچون اتفاقات دهه مظلوم ۶۰ هرگز جای جلاد و شهید عوض نشود.

شایان ذکر است از چند تن دیگر از فعالین فرهنگی و سیاسی (اصولگرا، معتدل و اصلاح طلب) برای همکاری در این گزارش دعوت بعمل آمده بود که تنها عزیزان حاضر در این گزارش مشارکت نمودند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست