• تاریخ: ۹۶/۰۵/۱۵
  • شناسه خبر: 30384

تعلیق فوتبال ایران درصورت محرومیت کاپیتان!

بزرگترین تصمیم این روزهای فوتبال ایران در وزارت ورزش است که باید دید چه تصمیمی اتخآذ خواهد شد ...

 اسپرو- قابل پیش‌بینی بود که حضور مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی در بازی پانیونیوس مقابل مکابی اسرائیل واکنش‌های متفاوتی را برانگیزد. امروز فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای موضع خود را در مقابل این اتفاق اینگونه نشان داد: «پیرو مذاکرات متعدد انجام شده با این بازیکنان و علیرغم فشارهای سنگین وارده از سوی باشگاه یونانی،آنها در دیدار رفت در فلسین اشغالی حاضر نگردیده و  این مهم را با پذیرش جریمه های مالی رعایت کردند. علی ایحال درباره حضور این دو بازیکن در دیدار برگشت که شب گذشته به انجام رسید، ضمن محکوم نمودن قاطع اتفاق رخ داده، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی دقیق و کارشناسی همه جانبه ماجرا بوده که بدون شک طی این مسیر می بایست پس از گفت و گوی رو در رو با این دو بازیکن  و لحاظ کردن نظرات قبلی فدراسیون به نامبردگان انجام شود.»

وزارت ورزش هم در بیانیه‌ای به این اتفاق واکنش داد. در بخشی از این بیانیه آمده: «در مورد اخیر هم وزارت ورزش پس از دریافت اطلاعات و گزارش های لازم از فدراسیون فوتبال و سایر منابع در چارچوب اصول و مبانی سیاست خارجی نظام و حفظ منافع ملی تصیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.»

با وجود اینکه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش سعی دارند با نگاهی ورزشی‌تر به این اتفاق، نسبت به آن واکنش نشان دهند اما گویا حراست وزارت ورزش نظری متفاوت دارد و از همین حالا محرومیت این دو بازیکن را از حضور در تیم ملی پیش‌بینی کرده. امروز محمد جواد عباباف مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان در گفتگو با میزان درباره سرنوشت احسان حاج‌صفی و مسعود شجاعی گفت: «به هیچ عنوان این حرکت را تأیید نمی‌کنیم و مسلما طبق مقررات با آن برخورد می‌شود. به احتمال بسیار زیاد شجاعی و حاج‌صفی از بازی‌های آینده تیم ملی محروم می‌شوند ولی باید منتظر نظر نهایی مسئولان باشیم.»
اما به دنبال ایجاد چنین فضایی، امروز مازیار ناظمی رییس مرکز روابط عمومى و اطلاع رسانى وزارت ورزش و جوانان درباره مصاحبه عباباف گفت: «آقاى عباباف مطلب خود را به این شکل بیان نکرده و قطعا تصمیم‌گیرى در مورد این دو بازیکن ملى‌پوش در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال بوده و آن هم منوط به بررسى تمام جوانب و شنیدن اظهارات این ملى‌پوشان است. این اقدام در هرصورت محکوم است ولى تصمیم نهایى و  مقتضى توسط فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان اتخاذ خواهد گردید.

البته نگرانی‌هایی هم در مورد دخالت مراجع غیرفوتبالی درباره این اتفاق و احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال به وجود آمده. اگر این دو بازیکن به دلیل بازی مقابل تیمی از اسرائیل از سوی نهادهای غیرفوتبالی در ایران محروم شوند، فیفا قطعا واکنش نشان خواهد داد و احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال ایران و به خطر افتادن حضور ایران در جام جهانی هم وجود خواهد داشت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست