• تاریخ: ۹۶/۰۷/۲۰
  • شناسه خبر: 34562

ماجرای محکومیت رضا صادقی به زندان!

سه خواننده پاپ در ایران، با شکایت اردلان سرفراز، ترانه‌سرا، به جرم نقض حقوق مؤلف به دو سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. ...

 
اسپرو- رضا صادقی، علی لهراسبی و سینا سرلک خوانندگانی هستند که گفته شده شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری آنها را مجرم شناخته و محکوم کرده است.حکم دو سال حبس آنها قابل تجدیدنظرخواهی است.

ظاهراً پس از شکایت آقای سرفراز، متهمان احضار شدند، اما برای دفاع از خود در دادگاه حضور نیافتند.

رضا صادقی، خواننده پاپ با تأیید خبر محکومیتش گفته که به دلیل حضور نداشتن در دفتر کارش و شرکت در مراسم عزاداری محرم، احضاریه دادگاه به دستش نرسیده بود و نتوانسته در دادگاه حاضر شود و “گویا به دلیل اینکه به دادگاه بی‌احترامی شده است، این حکم را صادر کرده‌اند.”

او می‌گوید شکایت اردلان سرفراز به بخشی از ترانه “سوغاتی” برمی‌گردد که آقای صادقی با گیتار نواخته و خوانده و در کانال تلگرامش منتشر کرده است.

آقای صادقی گفته است: “تا جایی که من پرس و جو و اطلاع پیدا کرده‌ام خود آقای سرفراز در این کار زیاد مداخله نداشته‌ است، بلکه برادرش با وکالتی که از او دارد اقدام به شکایت کرده است.”

رضا صادقی گفته برای اردلان سرفراز احترام قائل است، اما “با نقطه نظرها و افکار آقای سرفراز هیچ سنخیتی” ندارد.

اردلان سرفراز از جمله هنرمندانی است که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ از ایران مهاجرت کرد. او ساکن آلمان است. سرفراز ترانه‌های زیادی برای برخی از پرطرفدارترین خوانندگان ایرانی سروده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست