• تاریخ: ۹۶/۱۲/۲۲
  • شناسه خبر: 42066

تمامی راههای گیلان باز است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به بارش برف در برخی محورهای کوهستانی و بارش باران در دیگر مسیرهای استان گفت : در حال حاضر تمامی راه های استان باز است. ...

اسپرو- محمدرضا نازک کار دوشنبه شب در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: فقط محور پونل- خلخال پس از بارش سنگین برف بدلیل احتمال ریزش بهمن و ایمنی ترددکنندگان این مسیر بسته شده است.
وی از عملیات پاکسازی محور پونل خلخال برای نوروز خبر داد و افزود: این مسیر برای نوروز امسال بازگشایی می‌شود .
وی تصریح کرد: برفی که در ارتفاعات غرب تالش گردنه حیران و دیلمان آغاز شده تاکنون در حد سفید پوش کردن بوده است و راهداران در این مسیرها برای برطرف کردن مشکلات احتمالی مستقر هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان اظهار کرد: با توجه به سرمای هوا در هنگام بارش ها در این فصل ،ضرورت دارد تا برای تردد در محورهای کوهستانی رانندگان ابزار ایمنی همچون زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانه و گرمایشی به همراه خود داشته باشند.
نازک کار همچنین از رانندگان خواست تا با رعایت سرعت مطمئنه و رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی سفری ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.
کارشناس اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان نیز گفت: بیشترین سرعت باد امروز ( دوشنبه)مربوط به منجیل و جیرنده با ۵۴ کیلومتر بر ساعت بود.
سمانه نگاه تصریح کرد :در سواحل انزلی و شهرستان رشت نیز سرعت باد به افزون بر ۴۳ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی با اشاره به بارش برف در ارتفاعات غرب تالش و مسیر آستارا -اردبیل در گردنه حیران افزود : براساس نقشه های هواشناسی بارش ها تا صبح فردا ادامه دارد و آسمان استان برای فردا نیمه ابری تا ابری پیش بینی می شود .
۴۸۲ راهدار در قالب ۴۱ اکیپ راهداری در راه های استان مستقر هستند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست