• تاریخ: ۹۷/۰۲/۱۰
  • شناسه خبر: 43513

نیروهای سوری به بزرگترین پایگاه داعش در جنوب دمشق رسیدند/ دولت سوریه در آستانه توافق برای آزادی ۵ هزار شهروند محاصره شده الفوعه و کفریا + نقشه میدانی و تصاویر

عملیات نیروهای سوری در جنوب دمشق به دلیل تراکم مجتمع های مسکونی، وجود دهها تونل، تله‌های انفجاری و استقرار تک تیراندازهای داعشی با احتیاط در حال انجام است. ...

اسپرو – آخرین تحولات میدانی از جنوب دمشق حاکیست، عملیات نیروهای ارتش و گارد ریاست جمهوری علیه عناصر تروریستی برای پاکسازی معدود مناطق آلوده همچنان در جریان است.

نیروهای سوری با پشتیبانی جنگنده های روسی و پس ار درگیری های سنگین چند ساعته توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی، محله های «العسالی و الجوره» را به کنترل خود در بیاورند.

در جریان عملیات نیروهای ارتش و گارد ریاست جمهوری سوریه، دهها تن از عناصر تروریستی داعش کشته و زخمی شدند و سایر تروریست ها با ترک مواضع خود به سمت منطقه «حجرالاسود» متواری شدند.

با پاکسازی های صورت گرفته در ساعات گذشته، نیروهای سوری از محور غربی به ورودی محله حجرالاسود رسیدند؛ این محله بزرگترین پایگاه تروریست های داعش در جنوب دمشق محسوب می شود.

براساس اطلاعات به دست آمده، پیشروی ها در جنوب دمشق فقط به حومه منطقه حجر الاسود معطوف نشده و بخش وسیعی از جاده قدیم «دمشق – درعا» از اشغال تروریست ها خارج شد.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش سوریه و گارد ریاست جمهوری روز گذشته هم موفق شدند منطقه «الماذنیه» را در جنوب غرب محله «حجر الاسود» پاکسازی کنند؛ در این عملیات ۴۰ تن از عناصر تروریستی به هلاکت رسیدند.

نقشه میدانی جنوب دمشق

منطقه راهبردی آزاد شده «الماذنیه» به دلیل واقع شدن در جنوب محله «حجرالاسود» از اهمیت خاصی برخوردار است؛ مناطق «الماذنیه، العسالی و الجوره» جزء محله بزرگ «القدم» به شمار می آیند.

در جریان عملیات نیروهای سوری در ۴۸ ساعت گذشته، منطقه «شهرک صنعتی» در شمال منطقه «الماذنیه» از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شد؛ در حال حاضر، حملات علیه از چند محور  علیه تروریست ها در محله های «حجر الاسود و یرموک» صورت می گیرد.

براساس اعلام منابع میدانی، حملات جنگنده های روسی و سوری همزمان با پیشروی نیروهای زمینی ارتش و گارد ریاست چمهوری سوریه در جریان است؛ در این حملات هوایی یکی از سرکرده های داعش به نام «خالد حوشان» به هلاکت رسید.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از عملیات موفقیت آمیز نیروهای سوری در غرب محله «حجر الاسود» خبر داد و گفت: «طارق معجل و عازی الحلبی» از فرمانده هان ارشد یگان تک تیراندازه گروه تروریستی داعش در این حملات به هلاکت رسیدند.

به گزارش مشرق، عملیات نیروهای سوری در جنوب دمشق به دلیل تراکم مجتمع های مسکونی، وجود دهها تونل، تله های انفجاری و استقرار تک تیراندازهای داعشی با احتیاط در حال انجام است.

درحال حاضر، اردوگاه یرموک و محله حجر الاسود در جنوب دمشق در اشغال عناصر تروریستی داعش و محله های «یلدا، ببیلا، بیت سحم و السلیخه» در اشغال گروه های تروریستی «ارتش آزاد، جیش الاسلام و جبهه النصره» است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات مذاکرات اشاره کرد و گفت: در صورتی که تروریست ها تسلیم شوند و سلاح های خود را تحویل نیروهای سوری دهند به استان ادلب منتقل خواهند شد.

این منبع میدانی با بیان این که دولت سوریه در جنوب دمشق ابتکار عمل را دست دارد و تروریست ها تحت فشار هستند، افزود: نمایندگان سوریه در مذاکرات تلاش می کنند امتیازات بیشتری از تروریست ها بگیرند.

این منبع میدانی با بیان این که در مرحله نخست توافق حدود هزار و ۵۰۰ تن از شهروندان محاصره شده از شهرک های الفوعه و کفریا خارج می شوند، گفت: در مرحله دوم هم ۳ هزار و ۵۰۰ تن دیگر ازشهرک های محاصره شده خارج می شوند. /مشرق نیوز

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست