• تاریخ: ۹۷/۰۷/۰۳
  • شناسه خبر: 44281

بهره‌برداری از راه آهن قزوین – رشت در نیمه دوم سال

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی خط و ابنیه راه آهن از بهره‌برداری کامل راه‌آهن قزوین- رشت تا 6 ماه آینده خبر داد. ...

 

اسپرو- مصطفی معینی مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی خط و ابنیه راه آهن با بیان اینکه شرکت خدمات خط و فنی ابنیه با ۶ هزار پرسنل در سراسر کشور ریل و راه‌آهن تولید و نگهداری می‌کند، اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۷ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در پروژه‌های ریلی و راه‌آهنی فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: هم اکنون در چهار نقطه کشور از جمله کرج، اندیشه، شیرگاه و قزوین کارخانه تولید فرآورده‌های بتنی داریم.

 

 

 

معینی با بیان اینکه ۷۰ درصد شبکه ریلی در حوزه تعمیر و نگهداری بر عهده این شرکت است، افزود: محورهای غرب، شمال، شمال غربی، شمال شرقی، جنوب و مرکز در اختیار شرکت تراورس است و پشتیبانی ۱۱ منطقه راه آهن را نیز بر عهده داریم.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی خط و ابنیه راه آهن از ساخت پروژه بزرگ ملی راه‌آهن قزوین – رشت و مراغه – ارومیه خبر داد و گفت: راه‌آهن  اصفهان – شیراز، کرمان – زاهدان، بافق – مشهد و خطر دوم راه‌آهن تهران- مشهد و خط راه‌آهن خرمشهر به شلمچه از جمله پروژه‌هایی است که در دست ساخت داریم.

وی اظهار کرد: کشور ما با توجه به سند چشم اندازی که در دست دارد باید بتواند به کریدورهای شمال، جنوب، شرق و غرب از طریق ریل متصل شود و این شرکت در راستای این اهداف توانسته به اهدافی مؤثر دست یابد.

معینی با بیان اینکه کشور ایران از طریق شمال به آب‌های آزاد متصل است،  گفت: جابه‌جایی تمامی بارها از اقیانوس هند حدود ۴۵ روز طول می‌کشد که ما توانسته‌ایم با اتصال راه‌آهن قزین – رشت مدت زمان جابه‌جایی بار را به ۲۱ روز کاهش دهیم.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی خط و ابنیه راه آهن طول مسیر راه‌آهن قزوین – رشت را ۲۸۵ کیلومتر مطرح کرد و افزود: اتصال این خط راه آهن تا پایان مهرماه به پایان می‌رسد اما عملیات نهایی و بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد از طول این مسیر ایستگاه راه‌آهن و خطوط فرعی است، ۴۰ درصد از این مسیر کوهستانی، ۱۰ درصد از این مسیر تپه ماهور و ۵۰ درصد باقی مانده دشت است.

مدیرعامل شرکت خدمات فنی و مهندسی خط و ابنیه راه آهن با بیان اینکه در طول این مسیر ۸۰ دستگاه پل به طول ۱۲ کیلومتر است، گفت: پل شاهرود نخستین پل ساخته شده توسط متخصصان داخلی در این مسیر قرار دارد و دارای خطوط افقی و عمودی بی نظیری است./ باشگاه خبرنگاران جوان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست