• تاریخ: ۹۷/۰۷/۰۵
  • شناسه خبر: 44323

ظریف: جهانی شدن NPT حق نسل‌های آینده است؛

محمدجواد ظریف با اشاره به روند مسابقه نوین سلاح‌های هسته‌ای و مسابقه نوسازی این سلاح ها، خواستار توقف این روند‌های خطرناک و امحای کامل این سلاح‌های غیرانسانی شد. ...

 

اسپرو- وزیر امور خارجه ایران در نشست روز بین‌المللی امحاء کامل سلاح‌های هسته‌ای در نیویورک بر لزوم جهانی شدن معاهده «ان پی تی» و ایجاد جهانی عاری از تسلیحات هسته‌ای تأکید کرد.

 

 

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، در نشست روز بین‌المللی امحاء کامل سلاح‌های هسته‌ای حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

محمد جواد ظریف در این نشست در نیویورک، با اشاره به روند مسابقه نوین سلاح‌های هسته‌ای و مسابقه نوسازی این سلاح ها، خواستار توقف این روند‌های خطرناک و امحای کامل این سلاح‌های غیرانسانی شد.

وی بر لزوم جهانی شدن ان پی تی، اجرای بی قید و شرط تعهدات خلع سلاح هسته‌ای آن، و ایجاد جهانی عاری از تسلیحات اتمی تأکید کرد و افزود: این حق نسل‌های آینده است و ما باید در جهت تحقق آن مسئولانه تلاش کنیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی طی دو سه روز گذشته با برخی همتایان و مقامات شرکت کننده در نشست مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفتگو کرد از جمله وزرای خارجه فرانسه، چین و انگلیس و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و علاوه بر آن در نشست وزرای خارجه ایران و گروه ۱+۴ در راستای حفظ برجام شرکت کرد./ انتخاب

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست