• تاریخ: ۹۷/۰۸/۰۵
  • شناسه خبر: 44456

سوت قطار در گیلان بزودی شنیده می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: مقدمات راه اندازی راه آهن در استان فراهم شده و مردم در آینده ای نزدیک، سوت قطار را در استان می شوند. ...

 

اسپرو- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در جلسه شورای برنامه ریزی استان در رشت افزود: در همین راستا مقرر شده یک ساختمان اداری به صورت موقت در اختیار راه آهن قرار بگیرد.

 

ساخت پروژه راه آهن رشت – قزوین از سال ۱۳۸۵ آغاز شده و این مسیر در قالب هشت قطعه کار می شود.

این خط ریلی قادر خواهد بود سالانه هفت میلیون تن بار را حمل و ۲ و نیم میلیون مسافر را جابجا کند. حدود هشت کیلومتر پل های ویژه در این مسیر وجود دارد که بزرگترین پل راه آهن کشور، به طول یک هزار و ۴۳۰ متر روی سد منجیل است.

کیوان محمدی در ادامه به آمایش سرزمینی استان نیز اشاره و اظهار کرد: بعد از چند سال وقفه ای که در امایش سرزمینی ایجاد شد، به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده تا دهم آبان ماه جاری نظرات نهایی شان را در این رابطه ارائه کنند.

محمدی با تاکید بر ضرورت استفاده از بودجه ملی تصریح کرد: کتابچه ای در رابطه با ظرفیت های بودجه سال ۹۷ تهیه شده که در اختیار آنها قرار می گیرد.

در شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان که به ریاست استاندار برگزار شد، شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران کل و معاونان استاندار نیز حضور داشتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست