• تاریخ: ۹۷/۱۰/۰۵
  • شناسه خبر: 44547

واعظی: رفتار نمایندگان هنگام سخنرانی رئیس جمهور در شان مجلس نبود

برای همه ما به عنوان دولت و نمایندگان واجب است که شأن مجلس شورای اسلامی را حفظ کنیم . ...

اسپرو- رییس دفتر رییس جمهوری رفتار روز گذشته برخی نمایندگان مجلس را هنگام سخنرانی رییس جمهوری در شان خانه ملت ندانست و گفت: اگر نمایندگان مشکلی دارند باید از طریق ساز و کارهای قانونی آن را رفع کنند.

«محمود واعظی» روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در گفت و گوی با ایرنا درباره رفتار نمایندگان در روز ارائه لایحه بودجه ۹۸ و سخنرانی رییس جمهوری افزود: برای همه ما به عنوان دولت و نمایندگان واجب است که شأن مجلس شورای اسلامی را حفظ کنیم .

وی یادآورشد: مجلس در نزد افکار عمومی جایگاه بسیار بالایی دارد و رفتار آن باید متناسب با جایگاه آن در قانون اساسی باشد. برای هر کشوری تقدیم لایحه بودجه به مجلس از اقدامات بسیار مهم است که باید مردم و نمایندگان مصوبات و پیشنهادها را استماع کنند تا بتوانیم از نظرات همه استفاده کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: هر مشکلی هم در دولت و هم در مجلس ساز وکار خود را دارد. آیین نامه های داخلی مجلس اجازه می دهد هر نماینده ای درباره هر موضوعی سوال خود را مطرح کند.

واعظی تاکید کرد: ما نباید اجازه دهیم برخی از اقداماتی که برخی افراد انجام می دهند جایگاه این دستگاه عظیم را کاهش دهد. این که چند نفر از نمایندگان در یک امر بسیار مهمی که تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸ است و تقریباً می‌خواهد تکلیف دولت و کشور را برای یک سال مشخص کند، به دلیل مشکل آب، در کار مجلس و دولت اختلال به وجود آورند، در شأن جایگاه مجلس نمی دانیم و خواهش کردیم که اگر نمایندگان محترم مطلبی دارند باید از طریق ساز و کارهای خود مطرح و رفع شود.

وی افزود: معاون اول رییس جمهوری روز دوشنبه برای همین موضوع با نمایندگان جلسه برگزار کرد که برخی از آنها حضور نیافتند اما باز هم وی وقت جلسه ای را مشخص کرد تا نمایندگان درخواست ها و حرف های خود را اعلام کنند.
رییس دفتر رییس جمهوری تصریح کرد: امیدوار هستیم هیات رییسه و رییس مجلس با این اتفاقی که در مجلس فساد برخورد انضباطی کنند که دیگر تکرار نشود./عصر ایران

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست