• تاریخ: ۹۶/۰۵/۲۶
  • شناسه خبر: 31247

گیلانیان در انتخابات گذشته نشان دادند که به سرنوشت ایران آگاهی کامل دارند

کارگزاران معتقد است دانش متعلق به فرد و کشور خاصی نیست که از آن استفاده نکنیم/ مرحوم هاشمی می گفت اگر من شعار دهم چه کسی کار کند ...

 اسپرو-حسین مرعشی در این همایش که با حضور جمعی از مدیران دولتی و اصلاح طلبان گیلان و اعضای حزب کارگزاران استان برگزار شد با اشاره به انتخابات اخیر و رای بالای گیلانیان به دکتر حسن روحانی گفت: گیلانیان در انتخابات گذشته نشان دادند که به سرنوشت ایران آگاهی کامل دارند و این را در عرصه های مختلف از جمله این انتخابات نشان دادند. وی افزود: برداشت من از انتخابات اخیر نهادینه کردن نقش مردم بود. همان طور که امام می گفتند هرگاه مشکل داشتید مردم را به صحنه بیاورید و آن ها کار را اجرا می کنند. در این انتخابات هم شاهد بودیم که مردم نقش خود را به خوبی ایفاء کردند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی در مورد نقش اصلاح طلبان در این انتخابات نیز گفت: دوستان اصلاح طلب وظیفه شان را انجام دادند، ما  اجازه ندادیم صهیونیستها و افراطیون عرب و غرب از این موضوع استفاده کنند. اکنون همه در جریانیم که ترامپ و اسرائیلها و ارتجاع عرب از عزت ایران عصبانی هستند.این مساله با حضور مردم و نقش اصلاح طلبان خلق شد.

 

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: خوشحالیم رئیس جمهور محترم با جلب رضایت مقام معظم رهبری از کیان کشور دفاع کردند. حتما آقای روحانی در مقابل سد افراط گرایی ترامپ، صهیونیست ها و ارتجاع عرب به خوبی   می ایستند و موفق خواهند بود. این بار نوبت انزوا نیست و خرد عقل و منطق حاکم است. وی افزود: البته در مسائل کارشناسی مثل همیشه  انتقاداتی هست. ولی ما بابت اتحاد استراتژیکی که با آقای روحانی داریم  پشیمان نیستیم و افتخار می کنیم.دولت کاملی تشکیل شده و انتقادات خودمان را با خرد و عقل بیان خواهیم کرد و آن چه برای ما اهمیت دارد این است که میراث نظام برای ما باقی بماند.

 

مرعشی ادامه داد: اختلاف نظر و دیدگاه ها جدی است اما نباید بگذاریم آن به شکستن نظام سیاسی ما دچار شود. باید منطقی باشیم و خود را برای خدمت آماده کنیم. مردم و نظام لایق شرایط بهتری است و اگر نقدی است این مساله خواهد بود که توسعه ایران را جدی بگیرد که تا وقتی که فقر باشد نمی توانیم به توسعه سیاسیمان دست پیدا کنیم. وی در ادامه گفت: این که میبینیم مردم سوئیس به یارانه نه گفتند خیلی مساله مهمی است.ما زمانی ۱٫۱ درصد تولید ناخالص جهان را داشتیم و اکنون به شش دهم رسیده است.ما باید این عقب ماندگی را جبران کنیم و در معرض سازندگی قرار بگیریم و  نباید مسائل حاشیه ای برای ما اصل باشد.

سخنگوی حزب کارگزاران گفت: من انتظارم ازدوستان حزب تنها عضو گیری و کار تشکیلاتی نیست باید برای آینده ایران برنامه ریزی کنند و  کارهای عوامفریبانه جواب نمی دهد. امری بود که آیت الله هاشمی نیز بر آن اصرار داشت.

 

این یار نزدیک مرحوم آیت الله هاشمی که زمانی به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور دوران سازندگی فعالیت می کرد در ادامه سخنان خود با ذکر خاطراتی از آن دوران ابراز داشت: یادم است که زمانی آقای عبدالله نوری به آقای هاشمی اصرار می کرد که وقتی همه شعار می دهند شما نیز شعار دهید که ایشان بعد از مدتی سکوت به گریه افتاد و گفت  من هم شعار دهم چه کسی کار کند.  او از عوام گرایی و شعار دوری می کرد و  بارها در زمان ریاست جمهوری خطاب به وزیران گفت بگویید هاشمی مسئول گرانی است تا  اقتصاد را درست کنیم. وی افزود: در آن زمان یادم می آید که   قیمت تلفن مخابرات ۶ هزار تومان و قیمت تمام شده اش ۵۰ هزار تومان بود که  مخابرات اجازه واگذاری را نمی داد ، از یک جا فهمیدیم که باید قیمت را واگذار کنیم که همه تلفن داشته باشند که اکنون می بینیم مشکلی به نام تلفن در کشور وجود ندارد . اکنون در مورد برق همین مشکل را داریم که اگر به همین ترتیب اجازه واگذاری را ندهیم به سمت خاموشی و عدم توسعه خواهیم رفت.

 

سخنگوی حزب کارگزاران در ادامه گفت: آن چه ما در کارگزاران بر آن اعتقاد بودیم و هستیم  این است که دانش متعلق به فرد و کشور خاصی نیست  و باید از آن استفاده کنیم. اصلاح طلبان باید مدافع سیاستهای تجربه شده ای باشد که نتیجه اش کره جنوبی می شود. چهل سال پیش کره ای ها افتخار می کردند که اسم خیابانی در تهران سئول است و خودشان  بهترین خیابانشان در کره  را به نام تهران نام گذاری کرده اند. ولی آن ها اکنون با خودروهایشان مشاهده می کنید که به کجا رسیده اند. آن ها اهل شعار دادن نیستند. در کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی مسئولین به مردم می گویند که ما ملت فقیری هستیم اما ما به دروغ می گوئیم که ملت ثروتمندی هستیم.

مرعشی در پایان سخنان خود گفت: ما هیچ راهی جز تعامل با نهادهای تاثیرگذار نظام  نداریم و مساله مردم هم با توسعه ایجاد می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست