• تاریخ: ۹۶/۱۰/۱۹
  • شناسه خبر: 39038

رودبار یک مجتمع فرهنگی و مذهبی می خواهد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودبار، با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی به خصوص دربین نسل جوان نیاز به فضای مناسب فرهنگی است. ...

اسپرو- رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودبار، با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی به خصوص دربین نسل جوان نیاز به فضای مناسب فرهنگی است، ادامه داد: وجودیک مجتمع فرهنگی مناسب دراین شهرستان برای فعالیت جوانان در امور فرهنگی و مذهبی از نکات قابل توجه است.

حجت الاسلام ابراهیم عباسپور در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار کرد: رسالت اساسی تبلیغات اسلامی بیان و اطلاع‌ رسانی دینی، جذب نیروی جوان و افزایش آگاهی دینی است.

وی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ غنی اسلامی به خصوص دربین نسل جوان نیاز به فضای مناسب فرهنگی است، ادامه داد: وجودیک مجتمع فرهنگی مناسب دراین شهرستان برای فعالیت جوانان در امور فرهنگی و مذهبی از نکات قابل توجه است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رودبار، بیان داشت: مکان مناسب برای جذب نیروی جوان و بستر سازی مناسب برای امرتبلیغ دینی وافزایش باورهای دینی دربین نسل جدید فراهم می‌شود.

حجت الاسلام عباسپور یادآور شد: رسالت اساسی اداره تبلیغات اسلامی بیان و اطلاع‌ رسانی دینی، جذب نیروی جوان و افزایش آگاهی دینی است.

وی افزود: کار ما تبلیغ دینی است که یک جهاد محسوب می‌شود و تلاشی بزرگ و مقدس برای نگهبانی از دستورات الهی و عواطف انسانی و سالم نگه داشتن جامعه بشری است.

این کارشناس فرهنگی و مذهبی با بیان اینکه  نگاه به مسائل فرهنگی باید نگاه فراگیر، هوشمندانه، عمیق و کارشناسانه باشد اضافه کرد: مقابله باتهاجم فرهنگی دشمنان اسلام و نظام اسلامی  نیازمند نگاه فراگیر است.

عباسپور ادامه داد: مناسبت های دینی و ملی، مبدأ تحول اخلاقی و تربیتی است که باید از این فرصت به‌ خوبی بهره گرفت و برای جوانان فرصت سازی کرد.

این کارشناس حوزه دین با اشاره به نقش و جایگاه روحانیون در تبلیغ دین اسلام و نشر احکام اسلامی در روستاها اظهار داشت: مبلغین و نهادهای دینی و فرهنگی، باید بستر ارتقاء و تعالی اندیشه دینی مردم را با استفاده از شیوه‌های نوین مستند بر علوم و معارف اسلامیِ برگرفته از قرآن و سنت اهل‌بیت (علیهم السلام) فراهم آورند.

وی ابراز کرد: روحانیون طرح هجرت رودبار ضمن اقامه نماز جماعت، تبلیغ و ترویج احکام وآموزه های دینی در محل های ماموریت خود بابرگزاری جلسات قرآنی وگفتمان دینی به سؤالات شرعی حاضرین پاسخ می دهند./ زیتون خبر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست