• تاریخ: ۹۶/۱۲/۲۱
  • شناسه خبر: 41991

درخواست بی‌بی‌سی از سازمان ملل برای محافظت از خبرنگارانش در ایران

شبکه بی‌بی‌سی که همواره مواضع ضد ایرانی دارد و سال‌هاست که خبرپراکنی علیه کشورمان یکی از فعالیت‌های اصلی این رسانه به حساب می‌آید، از سازمان ملل خواست تا از خبرنگارانش در ایران محافظت کند. ...

اسپرو- تونی هال مدیرکل شبکه بریتانیایی بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای با ادعای اینکه مجازات مقامات ایرانی علیه خبرنگاران این رسانه و خانواده‌هایشان در سال ۲۰۱۷ افزایش یافته است، اعلام کرد که گام‌هایی بی‌سابقه را در این زمینه در سازمان ملل بر خواهد داشت و خواستار محافظت از خبرنگارانش در ایران خواهد شد.
بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، بی‌بی‌سی در ادامه ادعاهای خود اعلام کرد: خبرنگارانش که در بخش فارسی این شبکه در لندن فعالیت می‌کنند خانواده‌هایشان در ایران از زمان راه‌اندازی ایستگاه ماهواره‌ای شبکه بی‌بی‌سی در سال ۲۰۰۹ تاکنون از سوی مقامات ایرانی هدف قرار گرفتند.
بی‌بی‌سی همچنین مدعی شد که آزار و اذیت علیه این افراد سال گذشته زمانی که مقامات ایرانی اعلام کردند کار این شبکه یک جرم علیه امنیت ملی ایران است و اموال بیش از ۱۵۲ نفر از کارکنان فعلی و پیشین بخش فارسی شبکه بی‌بی‌سی را مسدود کردند، افزایش یافت.
بی‌بی‌سی در ادامه اعلام کرد که در همین راستا در حال برنامه‌ریزی برای یکسری اقدامات به همراه فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران در جریان سی و هفتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست