• تاریخ: ۹۶/۱۲/۲۲
  • شناسه خبر: 42019

استفاده از ظرفیت بانوان اولویت باشد

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه جامعه برای پیشرفت نیازمند استفاده از ظرفیت بانوان است، گفت: استفاده از ظرفیت بانوان باید اولویت مان باشد . ...

اسپرو- مصطفی سالاری در جمع بانوان فعال استان با اشاره به اینکه بانوان نیمی از جمعیت کشور هستند، افزود: بانوان گیلانی در حوزه های مختلفی همچون اقتصاد و هنر پیشگام بوده اند و نیاز است تا این مهم حفظ و یا اگر جایگاه شان را در آن بخش از دست داده اند، دوباره بدست آورند.
وی با اشاره به پیشرو بودن بانوان گیلان در فعالیت های اقتصادی همچون کشاورزی تصریح کرد: اکنون که با ماشین آلات بسیاری از کارها در بخش کشاورزی آسان شده است و نیاز به کار فیزیکی کمتر و ایده و فکر بیشتر دارد باید نقش بانوان در زمینه ایده و فکر بیشتر شود.
سالاری با تاکید بر ضرورت اهتمام بانوان برای رسیدن به مطالباتشان افزود: بخشی از تصمیمات ، حاکمیتی و حکومتی است اما سهم درصد زنان در اداره جامعه با انسجام و تلاش امکانپذیر است.
وی ادامه داد: در کسب و کار فعالیت بانوان گیلان خیلی درخشان بوده است امروز هم باید هم بانوان بتوانند برا ی رسیدن به مطالبات شان منسجم تر حرکت کنند.
وی با بیان این که سازمان های مردم نهاد باید قوی تر عمل کنند و مطالبات شان را موثر تر بیان کنند افزود: شاهد هستیم ،هرجایی که تغییراتی هم در وضعیت و تحقق مطالباتشان موفق بوده اند ، زمانی بوده است که توانسته اند منسجم تر خواسته های شان را پیگیری کنند.
سالاری با اشاره به ورود بیشتر بانوان نسبت به آقایان در آزمون دانشگاه ها به عنوان نمونه ای از موفقیت های بانوان گفت: فقط این آمار به لحاظ تعداد نبوده و در کیفیت آموزش ها هم بانوان پیشرفت خوبی دارند .
استاندار گیلان خاطر نشان کرد: ما باید موانع را برای فعالیت بانوان و استفاده از توانمندی شان در جامعه برطرف کنیم .
استاندار گیلان با بیان اینکه ما به برنامه مان جهت استفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی پایبند هستیم، تصریح کرد: با توجه به سوابق موفقی که جمشید نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در مباحث مدیریتی بانوان داشته است ، بتوانیم از ظرفیت بانوان در سمت های فرماندار ، معاون و یا بخشدار استفاده کنیم.
وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی اولویت ما باید باشد و موضوع برابری نیست ؛ چرا که سهم بانوان با توجه به ظرفیت های شان کم بوده و بایستی اولویت قائل شویم تا نابرابری را کم کنیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تعدادی از بانوان استان به عنوان دهیاری یا در شورا ها مورد اعتماد قرار گرفته اند که تمایل داریم که بانوان گیلانی در مجلس شورای اسلامی نیز نماینده داشته باشند.
سالاری با اشاره به ظرفیت و فعالیت بانوان در حوزه های مختلف گفت: ما بایستی نه تنها در پست های مدیریتی بلکه در حوزه های دیگر نیز نقش بانوان را در بخش های دیگر نیز داشته باشیم .
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان گفت: دکتر روحانی اول براستفاده از ظرفیت مدیریتی بانوان وبعد بر بحث جوانان تاکید کرده اند که ما با جدیت این مهم را پیگیری می کنیم.
سالاری خاطر نشان کرد: گیلان برای فعالیت های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی ظرفیت دارد؛ از اینرو بایستی سهم بانوان را نیز در این عرصه ها بیشتر کنیم.
استاندار گیلان گفت: انتظار داریم تا یکسال آینده فرماندار زن در استان داشته باشیم و در حال پیگیری برای انتصاب بانوان در دو یا سه حوزه برای مدیر کلی دستگاه هایی اجرایی هستیم
وی تصریح کرد: اگر بانوان در مدیریت سهم داشته باشند، بهتر می توانند از ظرفیت بانوان در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند و به مطالبات آنها توجه داشته باشند.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: اهتمام داریم تا نظرات موثر بانوان را در تصمیمات مان لحاظ کنیم وزمینه رشد و بالندگی بانوان در بخش های مدیریتی و حوزه های مختلف فراهم کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست