• تاریخ: ۹۷/۱۰/۱۲
  • شناسه خبر: 44632

موگرینی: تلاش برای ایجاد سازوکار مالی ویژه ایران درسال ۲۰۱۹ ادامه می یابد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ برجام را به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای سال 2018 توصیف و تاکید کرد که کار برای ایجاد سازوکار ویژه مالی در سال 2019 ادامه می یابد. ...

اسپرو- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی تلاش اتحادیه اروپا برای حفظ برجام را به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۸ توصیف و تاکید کرد که کار برای ایجاد سازوکار ویژه مالی در سال ۲۰۱۹ ادامه می یابد.

به گزارش انتخاب، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یادداشتی با عنوان ’۱۲ موضوعی که با خود به سال ۲۰۱۹ می بریم’ در وبلاگ رسمی خود، تلاش های این اتحادیه برای حفظ برجام را یکی از مهمترین مسائل سال ۲۰۱۸ توصیف کرد که در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت ماه سال جاری، نوشت: چند دقیقه پس از آن، من از طرف دیگر کشورهایی که برای این توافق مذاکره کرده بودند، بر تصمیم جامعه بین المللی برای حفظ این توافق و اجرای آن تاکید کردم.

موگرینی تصریح کرد که با گذشت دو سال و نیم از امضای توافق هسته ای با ایران، این توافق همچنان کار می کند و ماهیت صرفا غیرنظامی برنامه هسته ای ایران را تضمین کرده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نشست وزیران خارجه ۱+۴ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اشاره کرد و یادآور شد: کشورهای اروپایی (از آن زمان) مقدمات ایجاد مکانیسمی برای تداوم تجارت مشروع شرکت هایمان با ایران را آغاز کردند.

موگرینی همچنین تاکید کرد که تلاش برای ایجاد این مکانیسم که در ایران با عنوان سازوکار مالی ویژه اروپا شناخته می شود، در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد داشت./انتخاب

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست